ایده هاراهنما‌یی ها

برای تولید محتوا در مناسبت های مذهبی چه کنیم ؟

تبریک و تسلیت گفتن یا اساسا واکنش نشان دادن و تولید محتوا با مناسبت‌های جهانی ، ملی و مذهبی بخشی از Social media marketing  یا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.
اغلب اوقات ما در برابر این مناسبت‌ها ( مخصوصا مناسبت‌های مذهبی) در برنامه‌ی تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی بسیار بلاتکلیف رفتار می‌کنیم.

اگر نمی‌دانید برای کدام مناسبت‌ها باید تولید محتوا کنید یا بدنبال ایده‌های متنوع می‌گردید تقویم تولید محتوا می‌تواند به شما کمک کند.

چند نکته اساسی را در ذهن داشته باشید :

 1. شبکه های اجتماعی کسب و کار ، محل ابراز عقاید شخصی ما نیستند.
 2. اگر در برخی مناسبت ها حرفی برای گفتن ندارید، خب حرف نزنید.
 3. مخاطبین خودتان را بشناسید .

شبکه های اجتماعی مربوط به کسب و کار، محل ابراز عقاید شخصی ما نیستند.

ممکن است شما به عنوان مسئول دیجیتال مارکتینگ یک مجموعه خود را مقید و موظف به تولید محتوا جهت گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی بدانید. و بالعکس ممکن است اصلا به این مسئله توجهی نداشته باشید.
بهرحال باید بدانید که اصلا طرز تفکر و عقاید شما مهم نیست بلکه فقط و فقط باید به نفع اهداف مجموعه‌ای که برای آن تولید محتوا می‌کنید، تصمیم گیری و اقدام کنید.

سکوت کنید!

گاهی اقدام نکردن از کار ضعیف و بدون پشتوانه فکری انجام دادن خیلی بهتر است. از اشتباه کردن هراس نداشته باشید ولی بدون فکر و هدف، محتوای بی مایه تولید و منتشر نکنید.

برای مثال : یک هفته دیگر عید مبعث است و شما چند راهکار پیش رو دارید ( به ترتیب شدت اثر بخشی)

 1. به این مناسبت یک کمپین بازاریابی اجتماعی طراحی و اجرا کنید. (مثلا بازدید از خانه سالمندان )
 2. به این مناسبت یک کمپین تبلیغاتی جهت معرفی محصول طراحی و اجرا کنید. (مثلا معرفی کد تخفیف )
 3. یک پست اختصاصی متناسب با هویت برند طراحی ، تولید و منتشر کنید.
 4. هیچ کاری نکنید !
 5. از یک پیج یا سایت دیگر عکس و متن کپی کنید و تمام 🙁  ( بدترین حالت ممکن )

مخاطبین خودتان را بشناسید

کار سختی نیست، با قشر سنتی و مذهبی طرف هستید؟ یا با جوان‌های مدرن؟ به طور متوسط وضع درآمدی مخاطبین خود را چطور ارزیابی می‌کنید؟

وقتی تکلیف خود را با دسته‌بندی مخاطبین خود روشن کنید، می‌فهمید که باید نگران از دست رفتن چه مناسبت‌هایی باشید. فراموش نکنید گاهی تاکید شما برای تولید محتوا در بعضی مناسبت‌های خاص ممکن است باعث از دست رفتن مخاطبین شود.

سعی می‌کنم در پست های آینده به ارزشمند ترین مناسبت ها و ایده برای گرامیداشت این مناسبت ها بیشتر بپردازم .
اما به نظر شما مهمترین مناسبت های مذهبی به ترتیب اولویت، کدام مناسبت ها هستند ؟

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام من نظر شما را خوندم ولی شما مارکتینگ را با حوزه مذهبی کاملا اشتباه گرفتین من احساس میکنم شما در این پست به خوبی مطلب را ادا نکردین و کلا من با خوندن مطلب کمی گنگ و دچار سردر گمی شدم ….. وخیلی خوشحال میشم اگر توضیح بیشتر و بهتری در این باب دارین این مطالب را به ایمیلم بفرستین …. تشکر

  1. سلام . احتمالا سردرگمی شما بخاطر اینه که من اصلا درباره بازاریابی مذهبی صحبت نکردم. من در مورد تولید محتوا در مناسبتهای ملی و مذهبی سعی کردم چند راهکار ارائه بدم. اگر در این مورد یعنی تولید محتوای مناسبت های مذهبی، بخشی از نوشته واضح نیست بگید تا بیشتر توضیح بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا